Витребеньки для тінейджерів

  

11 причин, чому вчені рекомендують читати книжки
 Ми перестаємо читати книги. Дедалі частіше ми читаємо короткі тексти з екрана телефона, e-book або слухаємо аудіокниги. Але читання книжок важливе – так стверджують науковці.

Високий темп життя і мобільність змушують нас читати короткі тексти, інформаційні дайджести з дисплеїв смартфонів, планшетів, комп’ютерів. Навіть якщо ми й присвячуємо час літературі, то хіба що прослуховуванню аудіокниг дорогою додому або на роботу. Але вчені стверджують: читання книжок має кілька переваг перед їх прослуховуванням, ну а читання паперових книг зі свого боку ліпше, ніж їх електронних аналогів. Як наука обґрунтовує користь від читання? Чому книжки паперові краще електронних? Виявляється, є ціла низка таких причин, які підтверджено дослідженнями.
1. Ви ліпше розумієте сенс, коли гортаєте сторінки
Дивовижно, але торкання до сторінок книги під час гортання – це такий собі «якір», що допомагає мозку надійніше запам’ятати суть прочитаного. Коли ви гортаєте сторінки на екрані електронного пристрою, то не торкаєтеся пальцями паперу з його фактурою і вагою, а коли прослуховуєте аудіокниги, то взагалі отримуєте інформацію одним суцільним потоком, без фізичних «якорів». Тому матеріал аудіокниг і e-book засвоюється гірше.
2. Ви привчаєте своїх дітей до читання
Дослідження доводять, що батьки-книголюби надихають своїх дітей теж ставати завзятими «книжковими хробаками». Для них читання не буде нав’язаною процедурою, необхідною для навчання, а перетворюється на розвагу, що благотворно впливає на подальше життя: вони розвивають навички читання і згодом, коли їм необхідно засвоїти інформацію, викладену письмово, вони роблять це легше за ровесників, які не звикли до читання.
3. Паперові книжки читаються швидше
Експеримент групи дослідників показав, що текст з паперу люди сприймають легше і читають швидше. На прикладі короткого оповідання було доведено, що читання тексту з екрана електронної книги забирає на 10,7% більше часу, ніж читання його паперової версії. Користувачі планшетного ПК прочитали той самий текст на 6,2% повільніше, ніж ті, хто читав оповідання з паперу.
4. За допомогою паперової книжки легше розібратися в новому питанні
Ще одне дослідження виявило, що читачеві простіше розібратися у новій, незнайомій тематиці, якщо він читатиме відповідний текст із паперу, а не з екрана. Зрозуміло, що коли ви вперше намагаєтеся щось зрозуміти, вам доведеться перечитувати підручник кілька разів. Але у випадку з паперовим підручником випробовуваним доводилося рідше перечитувати текст, щоб вникнути в суть питання.
5. Читання робить дітей розумнішими
Уміння розуміти світ безпосередньо пов’язано з лексиконом: коли ми називаємо речі, знаємо їхні назви, то легше осягаємо суть подій. І як показали дослідження, у дитячих книжках лексикон у півтора рази більше, ніж словниковий запас, який використовують у програмах телебачення, і приблизно на стільки ж багатший за лексику випускників вишів. Розширення лексикону за допомогою читання дитячої літератури не тільки розвиває навички кращого розуміння прочитаного, але також покращує інтелект загалом – у дитячому віці і в подальшому житті. Про це свідчать тести, які проводили дослідники.
6. Читання – секрет довголіття мозку
Учені довели: читання допомагає з роками зберегти добру пам’ять і сповільнити її погіршення у процесі старіння організму. Як традиційна зарядка допомагає підтримувати у формі тіло, так читання постійно тримає в тонусі мозок, пам’ять і не дозволяє їм старіти. Причому бажано не починати багато читати в літньому віці, а займатися читанням, хай і помірно, та з дитинства чи юності.
7. Читання проти хвороби Альцгеймера
Неймовірно: заняття, які вимагають зосередженості мозку, зокрема гра в шахи, розв’язування головоломок і, звісно, читання, зменшують імовірність розвитку хвороби Альцгеймера в 2,5 разу! Слабка мозкова активність істотно підвищує шанси появи та розвитку цього небезпечного захворювання.
8. Книжки допомагають спілкуванню
Звичайна белетристика, оце зневажене багатьма «легке читання», розвиває в людях емоційний інтелект. Завдяки співпереживанню героям художніх творів ми легше розуміємо емоції інших людей в реальному житті, адже розвиваємо неабиякі навички емпатії. Тому читання, як це не дивно, хоч і не є соціальною активністю, а все ж допомагає нам ставати більш соціальними істотами, чуйними і здатними до співпереживання.
9. Найліпше снодійне – це книжка
Відомо, що робота з електронними пристроями з певних причин збуджує, подразнює психіку. Водночас вечірній ритуал читання паперової книги допомагає налаштуватися на здоровий сон, сприяє розслабленню, перемикає мозок із денної клопотнечі на спокійну ніч. Учені стверджують: читання книжки з екрана смартфона чи планшета перед сном може, навпаки, відстрочити момент засинання і знизити якість відпочинку.
10. Розслабитися з книжкою в руках
Ідіоматичний вираз «розслабитися з книжкою в руках» насправді є дієвим рецептом: дослідники довели, що читання може до 68% знизити стрес – це ефективніше, ніж антистресова дія спокійних прогулянок чи прослуховування музики. «Втеча від реальності» внаслідок занурення в книгу будь-якого жанру (!) допомагає також відсунути неспокій і турботи на другий план, бо мозок не здатен концентруватися на кількох предметах одночасно. Тому читання – прекрасний спосіб забутися, якщо вас обсіли безпідставні хвилювання або ви не можете відпустити якусь ситуацію, котра непокоїла вас удень.
11. Читайте під час їжі! Звісно, якщо вам цього хочеться

Дивовижно, але поширена думка, що під час їжі краще зосередитися саме на їжі – нібито, це допомагає травленню, – не зовсім правильна. Якщо читати під час уживання харчів, то ви пережовуєте їх повільніше й довше, що благотворно впливає на їх засвоюваність. Тому читати під час їжі як мінімум не шкідливо.




Книга   - це підзарядка для мозку
Прийди до бібліотеки і підзарядити свій мозок!




10 правил дитячого читання, які можуть стати вам корисними!



1 Право не читати.
2 Право перескакувати.
3 Право не дочитувати.
4 Право перечитувати.
5 Право читати все підряд.
6 Право на боварізм (захоплено-піднесене ставлення до прочитаного, небажання побачити грань між фантазією і реальністю)
7 Право читати де попало.
8 Право читати вголос.
9 Право встромлятися ( «вивудити з полиці першу-ліпшу книгу, відкрити її на будь-якій сторінці і застромитися на хвилинку, бо у нас в розпорядженні тільки ця хвилинка і є»)
10 Право мовчати про прочитане.



8 ФАКТОРІВ ПРО КОРИСТЬ ЧИТАННЯ КНИГ
1. Читання книг - універсальний спосіб розвинути розум: здатність перетворювати слова в уявні образи добре позначається на пізнавальних функціях мозку. Коли ти читаєш, словниковий запас стає більшим, пам'ять покращується і ти сам стаєш цікавим оповідачем.
2. При швидкому читанні очі втомлюються менше, ніж при повільному.
3. 95% людей читають дуже повільно - 180-220 слів за хвилину (одну сторінку за 1,5-2 хвилини). Існують спеціальні методики розвитку швидкості читання, але добре спрацьовує і традиційний спосіб – читати більше!
4. Протягом години читання очі 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.
5. Очі людини в процесі читання дивляться на різні літери і передають різні зображення, а мозок об'єднує їх в одну «картинку».
6. Тренований читач може без проблем одночасно дивитися чотири телепередачі, постійно перемикаючи канали.
7. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному рядку 12-16 зупинок, а очі того, хто читає швидко - 2-4 зупинки.
8. Людина, яка багато читає, не схильна переїдати, вживати калорійну їжу лише задля того, щоб відволіктися від проблем або розважитися. Люди, які люблять читати, менш схильні до зайвої ваги.

Насправді в наш час люди читають дуже багато - незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті... Але книги ніщо не замінить. Саме читання книг допомагає людині удосконалювати свій мозок ефективніше, ніж будь-який інший спосіб.


Від бібліотекря до прикордонника!!!.
В Хмельницькому парку імені Шевченка вчетверте відбулось «Місто Професій». Цього разу в імпровізованому містечку представлено понад вісімдесят спеціальностей.
Ось так виглядали ми 









                     
                 2017 рік оголошено роком Японії в Україні, а це чудова нагода для широких верств населення дізнатись якомога більше про країну вранішнього сонця. Особливо це стосується школярів, для більшості з яких Японія - це просто невелика площа на карті світу. 


Японію часто називають Країною висхідного Сонця. В ній стільки незрозумілої чарівності, тут унікальне все, починаючи від сучасних міст, закінчуючи культурою. Японці завжди вміли у всьому знайти гармонію.



Деякі цікаві факти про Японію:

1. У цій незвичайній за нашими поняттями країні навіть день святого Валентина проходить не так, як прийнято у нас: в цей святковий день дарують подарунки і проявляють симпатію виключно дівчата. Походження цієї традиції невідомо, але сьогодні вона виконує дуже важливу функцію: дозволяє жінкам і дівчатам сказати несміливим японським хлопцям «так», не чекаючи поки вони знайдуть підхід до них.

2. Японці — роботящий народ. Вони можуть працювати по 17 годин на добу без перерви, а після напруженого дня піти в бар і, після декількох годин сну, знову на роботу.

3. Більшість японців червоніють після прийому невеликої порції алкоголю і взагалі не можуть випити багато, хоча є винятки.

4. Цей народ не вміє відпочивати. Чотири дні відгулів підряд вважається повноцінною відпусткою. Вони ніколи не беруть належні 3 тижні відпустки на рік, а також не йдуть раніше додому.
Факти про Японію5. В Країні висхідного Сонця дуже дешеве м’ясо і риба, але неймовірно дорогі фрукти. Одне яблучко коштує близько двох доларів, а зв’язка бананів — не менш п’яти. Диня — найдорожчий фрукт, деякі сорти обходяться в двісті доларів.

6. В метро існують окремі вагони тільки для жінок. Це створено для того, щоб вранці ніхто до них не приставав, адже для японця обмацування жіночого тіла в набитому транспорті — майже національний спорт.

7. Японія — досить маленька країна, але тут знаходиться  найдорожчий парк з розвагами в світі Disney, в якому чотири з десятка найвищих гірок. У столиці знаходиться найрозвиненіша система гілок метро на планеті Земля, а також найбільше змішане перехрестя  ж/д полотен.

8. У квітні 45 року минулого століття була опублікована декларація від імені США, яка вимагала припинення військових дій з боку Японії. Японці проігнорували цю заяву, позбавивши себе можливості мирного вирішення цієї суперечки. 6 серпня 1945 американські військовослужбовці скинули атомну бомбу на Хіросіму. Після закінчення трьох днів ще одна бомба впала на місто Нагасакі. Застосування таких дій було здійснено в основному для демонстрації світові переваги Сполучених Штатів в галузі озброєння.

9. Більшість ієрогліфів складаються з пари складів, але є разючі винятки. Приміром, ієрогліф являє собою слово з тринадцяти складів
«ханетокаватогаханареруото» — і описує звук, який видається під час відділення плоті від кісток. Також в цій дивовижній мові практично відсутні займенники. Деякі слова іноді використовуються як займенники, але вони мають ще як мінімум одне значення.

10. Японія єдина країна в усьому світі, яка зберегла титул Імперії, а династія імператорів ніколи не переривалася протягом всієї історії. На сьогоднішній день править імператор Акіхіто, який є прямим нащадком першого імператора, який заснував Японію.

11. В Японії дуже популярний міф, що японський сніг сильно відрізняється від снігу інших країн. На початку 80-х років минулого століття під цим приводом влада обмежила імпорт лиж, щоб захистити вітчизняних виробників. Існує навіть новорічна японська пісня, де йде мова про лижника з Японії, який не може рушити з місця на іноземних лижах, тому як вони не їдуть по японському снігу.

12. Японська мова відрізняється відсутністю лайок. Сильніше, ніж «дурень» або «ідіот» не почути від цього народу. Потужність всіх емоцій виражається гучністю і інтонацією, чого так не вистачає нашим співвітчизникам.

13. Народ країни висхідного Сонця також надзвичайно чесний. Якщо людина забула в транспорті парасольку, вірогідність, що її повернуть власникові, складає 99%, якщо в свою чергу він звернеться в бюро знахідок.

14. Японці дуже бояться подорожувати світом, тому як вважають його дуже небезпечним. Найнебезпечнішою країною, на їх думку, є Сполучені Штати.

15. Японські бджолярі розводять в основному європейських бджіл, тому як ці медоносні кращі, ніж їхні японські родичі. Але дуже часто вулики піддаються нападу азіатських шершнів, рій яких здатний за хвилину знищити кілька сотень бджіл. Місцевы ж особини навчилися протистояти цим «вбивцям». Кілька роїв збирається навколо нападаючого в один клубок і починають працювати м’язами, тим самим нагріваючи повітря до 47 градусів за Цельсієм, в той час, коли шершень витримує максимум 46 градусів.

16. В Японії не прийнято залишати чайові. Віддавна вважається, що коли клієнт платить встановлену суму, він залишається на рівних з продавцем. Якщо покупець залишає зайві гроші, то він цим знецінює послугу або товар і зводить обмін до подачки.

17. У відвідуючих Париж японців зрідка діагностують Паризький синдром. Це психічний розлад, який проявляється у вигляді запаморочення, деперсоналізації, галюцинацій та інших симптомів. Причиною цього синдрому є сильної різниці між представляючим Парижем і реальним станом речей.

18. Японці практично ніколи не кличуть гостей до себе додому. Словесні запрошення найчастіше сприймаються як важливий мовний зворот.

Японія — одна з найбільш загадкових і захоплюючих країн світу. Її культура, звичаї і народ сильно різниться з нами. Цю країну варто відвідати, вона приверне кожного мандрівника і дуже гостинна для всіх туристів. Звичайно, це далеко не повний список всіх цікавих фактів про Японію. Давайте поповнювати його разом з нами!
               
      Ці факти дозволять закріпити отримані знання та зрозуміти, наскільки наша планета різнокультурна та наповнена різномаїттям. А знайомлячись з культурами інших народів, ми вчимося більше цінувати власні національні особливості.


                                   А ось і ще такий цікавий факт!!!
У Хмельницькому – маленька Японія.


                     В рожевий цвіт вбралися чотири японські вишні, Хмельницькі сакури можуть стати справжньою туристичною принадою міста. В Ужгород, який славиться квітучими японськими вишнями, щороку приїздять тисячі туристів – заради фото в рожевих квітах. Щоправда там їх сотні, а в нас – лише чотири...



Що означає сон про бібліотеку.


    Чи варто вірити снам? Існує така  думка, що у сни можна вірити, а ось сонникам краще не довіряти. Покладатися на ці відомості, чи ні — вирішувати вам. А я просто поділюся з вами знайденими тлумаченнями. Отже, до чого сниться бібліотека:
Сон, в якому побачите себе в бібліотеці — говорить про те, що ви не задоволені тим, як склалася певна життєва ситуація, і навіть більше - тими людьми, які є навколо. А ще у тому ж соннику є інше значення — можливо, у вас з'явиться зацікавленість історією, що буде поштовхом до вивчення і дослідження якихось її аспектів.
Сонник від А до Я
Нерідко зміст або тема книги, яка сниться, здатні натякнути на характер майбутніх подій, проте тлумачити ці образи слід обережно, не забуваючи, що сон - це лише асоціативна підказка, а не точна інформація.
Образ бібліотеки або книжкового прилавка уві сні часто є підказкою про те, що вам не вистачає певних знань. У такий період не варто нехтувати порадами фахівців і професіоналів.
Сонник Дмитра та Надії Зими
  Якщо уві сні ви взяли в бібліотеці художню або пригодницьку книгу — це може означати, що у вас є передчуття якихось подій, які принесуть у ваше життя пожвавлення.
Бачити в сні себе в бібліотеці — до вивчення і дослідження стародавніх звичаїв.
Опинитися в бібліотеці без мети передвіщає те, що ваша поведінка введе в оману друзів.

Бути уві сні в бібліотеці — означає мати наяву хорошого наставника або переконати керівника, що ви спроможні зробити набагато більше, ніж він вважає.
Палаюча бібліотека — втрата компаньйонів, розлука з другом, духовна самотність. У такій бібліотеці перебувати, працювати — виникнення нових життєвих планів, потреба в пораді надійного друга.
Сонник XXI століття
Якщо приснилася бібліотека - це порада бути ощадливим.
Сонник: правдивий тлумач сновидінь Л. Мороз
Опинитися в бібліотеці уві сні - знак того, що ви виявилися в скрутному стані й вам потрібна добра порада. Іноді такий сон пророкує вам нові корисні знайомства й зв'язки.
Великий універсальний сонник О. Смурова
Працювати з книжками в бібліотеці - ви придбаєте доброзичливого наставника в життєвих справах.
Виявитися в бібліотеці випадково й шукати вихід - ви втратите авторитет в очах людей, з якими працюєте.
Правдиві сни - повний сонник

Якщо ж по правді, то найбільш ймовірно, що якщо вам приснилась бібліотека, то просто потрібно її відвідати. Можна принести прочитану і взяти нову цікаву книжку, або ж просто прийти на зустріч з друзями,відпочити, чи долучитися до цікавого проекту або заняття. Тому не баріться. Чудового вам настрою!




     Чи погано спати поряд з мобільним телефоном?

      Якщо ви не хочете вимикати мобільний телефон на ніч, принаймні намагайтеся від’єднати його від Інтернету й класти телефон за метр від ліжка.У світі, у якому ми живемо сьогодні, використання мобільного телефону набуває все більш важливого значення. Такого важливого, що ми не залишаємося без нього 24 години на добу. Ми не вимикаємо його протягом всього дня, а коли лягаємо спати, кладемо поруч. Але така звичка може завдати шкоди здоров’ю.Якщо ви, як і мільярди інших людей, спите, поклавши свій мобільний телефон поруч із ліжком, це може бути причиною багатьох проблем (зараз непомітних) для вашого здоров’я. Випромінювання, яке продукують смартфони, є дійсно небезпечним, і його рекомендують уникати з багатьох причин.Це правило стосується будь-якого часу вдень, а в ті години, коли ми спимо, розташування стільникового телефона поруч з нами може призвести до нічних жахів, безсоння, пробудження серед ночі тощо. Чому це відбувається? Електромагнітне випромінювання спричиняє зміни в системі певних процесів саморегуляції, як-от біоритми або серцеві ритми.

    Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що електронні пристрої загалом (а не тільки мобільні телефони) шкідливі для організму і можуть збільшити ризик розвитку раку.У представників і чоловічої, і жіночої статей було виявлено підвищення рівня стресу.

Хоча мобільний телефон має будильник, яким ми зазвичай користуємося, його все ж таки слід вимикати на ніч, тому що він завжди здійснює зв’язок із основними станціями через радіохвилі, навіть тоді, коли ми його не використовуємо. Отже, телефони постійно випромінюють електромагнітні хвилі в навколишнє середовище. І класти цей пристрій поруч з головою під час сну означає наражати свій організм на небезпеку впливу цих шкідливих хвиль.
Як і де ви повинні залишити свій стільниковий телефон, коли спите?
Є два способи: перший – вимкніть його і залишіть на звичному місці, натомість використовуйте інший будильник. Другий спосіб – не вимикати, але помістити його у віддаленій кімнаті, наприклад, на кухні або у вітальні. Така альтернатива є менш бажаною.
Якщо ви відчуваєте потребу бути на зв’язку через те, що вам, можливо, необхідно буде поспілкуватися з кимось, принаймні вимикайте Інтернет або Wi-Fi з’єднання, яке є ще небезпечнішим, ніж радіохвилі. Експерти рекомендують, щоб стільниковий телефон знаходився не менше, ніж за метр від тіла під час сну. Можна залишити його, наприклад, на дивані або на стільці.
Крім цього, обов’язково слід пам’ятати про те, що не можна класти під подушку свій мобільний телефон, коли він заряджається. Є багато випадків опіків обличчя та рук через перевантаження і, як наслідок, займання всередині пристроїв. Більшість подушок виготовлені з матеріалу, який займається дуже швидко, і це становить для людини велику небезпеку, коли вона спить.
Також небезпечно, коли ми залишаємо стільниковий телефон на тумбі. Це підвищує рівень тривожності, ми постійно перебуваємо у стані очікування, а отже прокидаємося серед ночі, щоб перевірити електронну пошту або зайти в соціальні мережі. Такі зміни в поведінці та звичках спричиняють стрес, безсоння, погану концентрацію, проблеми розумової діяльності, зниження продуктивності, нічні жахи, головний біль тощо.
Інші погані звички під час використання стільникового телефону .
Не розмовляйте довго по телефону, а якщо час спілкування збільшується, кожні декілька хвилин переміщайте телефон від одного вуха до іншого.
Якщо є така можливість, розмовляйте в системі “вільні руки“, щоб пристрій не знаходився поруч з головою.
Не дозволяйте дітям використовувати стільниковий телефон навіть як іграшку.
Не розмовляйте по телефону там, де сигнал слабкий, тому що прилад буде продукувати потужніші радіохвилі.
Не носіть мобільний телефон на тілі (чоловікам не рекомендовано класти його в кишеню штанів) і уникайте контакту зі шкірою.
Тримайте його подалі (принаймні на півметра), навіть якщо він знаходиться на вашому столі.
Отже, необхідно давати відпочинок своєму стільниковому телефону, і самим також відпочивати від нього. Вночі слід забезпечити собі гарний сон і відпочинок, зарядити батареї, якими користувалися весь день. Краще, щоб стільниковий телефон залишався подалі від нас, поки не встанемо з ліжка (якщо зможемо втриматися від спокуси) або поки не вийдемо з дому.
Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, ви зможете уникнути стресу та дисбалансу рівня нейронів і зберігати високу якість сну.

І не забувайте, що інші пристрої, які є вдома, також шкідливі для здоров’я. Намагайтеся не розташовувати телевізори або комп’ютери у своїй спальні. Якщо ж вони вже там знаходяться, їх потрібно вимикати з розетки перед сном. Вимикайте маршрутизатор, коли лягаєте спати і намагайтеся не використовувати стільниковий телефон перед сном.

         

   Весна прийшла і все кругом ожило. Сонячні промені пробиваються крізь хмари, проганяючи холод. Сніг сходить з пагорбів веселими струмочками. Звідусіль чується їх дзюрчання. Весна прийшла і принесла нове життя.

    Зима намагається ще втриматися на своєму троні, проте з кожним днем сили її тануть, вона не може протистояти весні. Всюди чується голос весни: крапель, дзюрчання струмочків, веселе щебетання птахів.

   Коли весна вже зайняла свої володіння, починають прилітати птахи. Як вони скучили за рідною землею, і повертаються кожен рік з теплих країн, долаючи величезні відстані. Саме перелітні птахи говорять про те, що прийшла весна. Зимове царство зруйновано і тепер буде тепло.


    Починають прокидатися природа. На деревах починає розпускатися листя. Прокидаються і перші весняні квіти підсніжники, які наче сніг вистилають землю. Саме ці квіти є символом весни. Дні стає довшим, і від цього ставати веселіше. Так і хочеться цілими днями гуляти по вулиці.






6 лютого іменини Ксенії

      Ксенія — популярне жіноче ім'я, яке із грецької перекладають як "гостинна", «іноземка», «мандрівниця», «гостя». Навіть давньогрецька назва Чорного моря (Понт Евксинський) походить від цього ж кореня, що означає «море гостинне».Свята Ксенія жила у V столітті в Римі. Вона зреклась матеріальних благ і присвятила своє життя служінню Богові. Щоправда, її батько-сенатор готував доньці іншу долю – він мріяв пошлюбити її за багатого нареченого. В той час, коли родина готувалась до весілля, дівчина наважилась роздати все своє багатство потребуючим і однієї ночі, разом зі своїми двома служницями, покинула рідний дім. Дорога їх тривала довго і була нелегкою. Ксенія знала, що батьки шукатимуть її та двох підопічних, тому «замітала сліди». Так прибули вони на острів Коа, де оселились в невеличкому домі на окраїні поселення. Життя своє присвятили молитві і ділам у славу Божу, та нелегко давалось їм це. В цей час на острів Коа прибув отець Павло, ігумен монастиря св. Андрія в карійському місті Миласі, який і став духовним провідником трьох молодих жінок. З острова Коа вони вирушили до Миласі, де Ксенія придбала невеликий будинок і переобладнала його на монастир. Після смерті єпископа Миласі його наступником став ігумен Павло. Тоді він висвятив Ксенію на дияконесу. Ксенія допомагала в церкві та опікувалась жінками. Прожила преподобна Ксенія римлянка коротке, але праведне життя.

Знамениті Оксани
      
     Гуцулка Ксеня – пісня-танго, що стала однією з найвідоміших українських пісень у XX ст. у світі. За однією з версій героїнею пісні Ярослава Барнича була вродлива Ксеня Клиновська з Небилова, що на Івано-Франківщині. Вона вчилась у композитора в Станиславові і надихнула його на створення пісенного шедевру. За іншою з версій автором знаменитої пісні став учитель зі села Семигинів Стрийського району Львівської області Роман Савицький, який музикою цікавився усе своє життя, хоч жодної спеціальної музичної школи не закінчував.
      Оксана Петрусенко – українська оперна співачка (лірико-драматичне сопрано). Одна з найкращих виконавиць українських народних пісень і романсів.
     Оксана Баюл – українська фігуристка, перша олімпійська чемпіонка незалежної України, (XVII Олімпійські зимові ігри, Ліллегаммер, Норвегія, 1994). Дворазова срібна призерка чемпіонатів Європи (1993, 1994), чемпіонка світу (1993). Почесний громадянин Дніпра.
     Оксана Забужко – провідна українська письменниця, поетеса, філософ, літературознавець. Її твори перекладено багатьма мовами та відзначено престижними нагородами. Оксана Забужко – авторка багатьох книг і есеїв, зокрема повісті «Казка про калинову сопілку» та великого роману «Музей Покинутих Секретів».

     Оксана Караванська – одна із найкреативніших дизайнерів України, чиї роботи добре знають в Україні та за кордоном, учасниця багатьох престижних конкурсів та показів мод. Оксана Караванська – авторка «Стильної книжки для панянки».



У ніч з 27 на 28 січня жителі піднебесної зустрічають Новий рік за східним календарем. Щороку ця дата змінюється і залежить від Місячного циклу, але незмінними залишаються новорічні обряди. Китайці вірять, що завдяки цим ритуалам у будинку весь наступний рік пануватимуть любов, спокій і благополуччя.


1)         Напередодні Нового року прикрасьте будинок у червоних тонах, аби уберегти усіх рідних від нещастя та прикростей. Червоний колір, згідно з повір’ям, захищає від негараздів, тому у новорічну ніч він повинен переважати не тільки у декорі, а й в одязі всіх членів сім’ї.

2)      Накрийте святковий стіл. Обов’язково серед страв повинні бути мандарини й апельсини. Важливо, щоб кількість цитрусових на тарілці була парною. Найбільш відповідний варіант – по вісім фруктів на одній посудині

3)       Матеріальне благополуччя принесе й інший обряд. До нього потрібно підготуватися. Зшийте невеликий мішечок з червоної тканини. Напередодні новорічної ночі засипте його монетками, заздалегідь помивши їх під проточною водою. Так ви змиєте з грошей чужу енергетику. Перев’яжіть мішечок червоною і золотою стрічкою та поставте у найкрасивішу неметалеву посудину. Засипте мішечок рисом, а потім перенесіть «грошове джерело» у південно-східну частину квартири та залиште у кутку кімнати


Головне пам’ятати, що китайський Новий рік ще один привід зібрати усю родину за одним столом і побажати один одному щастя, кохання та гармонії.
                           
  Навіщо людям читати книжки? 


   Напевно, кожен з нас бодай раз у житті чув це запитання чи в хвилини душевної слабкості сам над цим задумувався. Часто це буває, коли завтра в тебе урок з літератури, а гігантський твір на 400 сторінок ще не дочитано. Або коли хтось дуже «розумний» наводить просто убивчий аргумент про те, що книжки абсолютно непотрібні у наш час високих технологій та телефонів з яблуками.
     Навіщо ж людям читати книжки? Книжку треба розглядати не як архаїчну річ, а як джерело знань, яке буде актуальним завжди. Навіть зараз, коли Інтернет є вдома в кожного, а дієслово «погуглити» стало неймовірно популярною відповіддю на всі питання. Чому? Книжка – це той ключ, який відкриває вам щоразу інший світ. Ніколи не знаєш, які ж дивокраї очікують на тебе саме сьогодні, це завжди нетерпляче й напружене очікування епілогу, емоції, які ти переживаєш разом із головними героями. Жоден фільм цього не здатен замінити, бо книжка вчить нас мріяти та розвивати нашу уяву. Книжки дають нам могутній поштовх для розвитку, адже чим більше книжок людина прочитала, тим освіченішою вона стає. Це виявляється, перш за все, в тому, що вона може дискутувати на різні теми, має власну точку зору та ознайомлена із світовою скарбницею літератури.
      Книжка завжди буде для кожного з нас тією сходинкою, яку дійсно важко подолати, особливо перші, адже перші кроки завжди даються тяжко. Але потім, чим вище ви підніматиметесь тими сходинками догори, тим неймовірнішим буде видовище, що відкриється перед вами. Я колись прочитала фразу, яка стала моїм девізом: «Шлях нагору важкий, проте краєвид вартий того».

       Доки ми не переборемо власну лінь та байдикуватість, ми не зможемо бачити справжню ситуацію та тверезо оцінювати все навколо нас, бо книжки знімають зашореність з наших очей і дарують те світло, яке веде нас далі – крізь плутанину лабіринтів життя.
Святочні ворожіння
                     на Старий Новий рік
       Старий Новий рік відомий своїми святочними ворожіннями і містерією, пов'язаної з ними. Дівчата в цей день споконвіку ворожили, щоб дізнатися про своє майбутнє, побачити судженого. У наш час дівчата , як і раніше, також прагнуть якомога швидше дізнатися про своє майбутнє. Для тих, хто хоче долучитися до старого обряду - рецепти цікавих ворожінь:
        1. Варіння каші
Після зняття пінки дивилися на кашу - якщо вона червона, повна, буде щастя, і врожай, і талановита дочка. Якщо ж каша дрібна та біла - бути біді. Гарну кашу з'їдали на сніданок, погану ж вивалювали в річку.
          2. Вареники з сюрпризами
Найпоширеніша традиція в Україні в ніч на старий Новий рік ліпити і варити вареники, частина яких з сюрпризами. Якщо попадалася:
Борошно - до мук
Квасоля - до дітей
Гудзик - до обнови
Цукор - життя в майбутньому році солодке
Сіль - не дуже солодке
Перець - життя з перчиком
Нитка - до дороги
Монетка - до грошей
У кожній місцевості (навіть у кожній родині) значення сюрпризів можуть відрізнятися, але сама традиція дуже тепла і дружня - дозволяє зібратися і поспілкуватися всій родині.
      3. Воскові фігури
За допомогою ножа знімали з свічки трохи воску, розігрівали в ложці над свічкою (до рідкого стану). Під час нагрівання - загадували бажання. Виливали віск у тарілочку з холодною водою і дивилися, на символи, які вийшли з воску. Кожна дівчина тлумачила ці символи по-своєму. Комусь траплялися навіть особи сужених.
      4. Паперові вісники
На невеликих паперових смужках писали значущі для себе події, наприклад: весілля, народження дитини, гроші, знайомство, переїзд, зміна роботи і т.п. Ці смужки клали на борт ємності, в якій була вода. Далі в половинку шкаралупи волоського горіха ставили маленьку свічку і спускали на воду. Не направляючи свічку, чекали, поки вона сама підпливе до папірця. Подія, написана на записці, повинна була відбутися в майбутньому році.
       


5. Ворожіння в склянці
Для цього гадання брали 4 склянки, які до половини заповнювали водою. В один клали сіль, в іншій - цукор, у третій - кільце, а четвертий - нічого. Одна дівчина ставала за спиною тієї, яка ворожила. У руках на підносі, вона тримала склянки, переміщала їх, так, щоб гадаюч не знала де яка. Далі дівчина, що за спиною, водила пальцем уздовж склянок і питала: ця склянка, ця, ця... І так, поки гадаюча не зупиняла її. Воду з обраної склянки, потрібно було спробувати. Вода вказувала на події в майбутньому році:
Солона - смуток
Солодка - успіх, щастя
Прісна - звичайний рік
Кільце - весілля або зустріч з судженим
Прикмети
Крім ворожінь, в ніч на Старий Новий рік люди намагаються передбачити майбутнє за прикметами. Ось деякі з них:
- якщо ніч після Нового року тиха і ясна, буде щасливий рік не лише для людей, але й для худоби;
- якщо сонце високо зійде, весь рік буде щасливим, а особливо добрим буде садовий урожай;
- якщо іній рясно покриває дерева, буде врожай зернових і хороший медозбір;
- якщо падає м'який сніг, - до врожаю, а коли тепло, то літо буде дощовим;
 - який перший день у Новому році, такий і рік;
- якщо на Меланії відлига, то чекають теплого літа.

Гадайте, щедруйте, святкуйте і не забувайте привітати своїх друзів і близьких. Нехай здійсняться всі ваші мрії та сподівання в новому році!





            
 Новорічні конкурси та ігри.  
       Новорічна ніч повинна проходити не тільки весело, але й активно. Вже давно застаріла ідея про те, щоб всістися за стіл перед телевізором і, жуючи різні новорічні делікатеси, дивитися новорічний вогник.
       І дорослі, і діти воліють насичену новорічну програму, з масою конкурсів на Новий рік 2017 і новорічними іграми та розвагами для всієї родини! При складанні новорічної програми слід пам'ятати, що півень – активна  тварина, тому і в програмі мають бути пункти, які змогли б всіх підняти з-за столу і змусити заворушитися.
      Веселитися люблять усі: і дорослі, і діти. Ігри та конкурси допомагають краще зрозуміти один одного, дають  можливість дорослим відчути себе дітьми, а дітям навпаки - дорослими.
Гра «Випадковий подарунок»
     Який же Новий Рік без подарунків? Ця гра пропонує трохи урізноманітнити церемонію вручення подарунків. На мотузочку потрібно прикріпити невеликі жартівливі подарунки, загорнені в пакувальний папір. Це можуть бути брелки, статуетки символу року, гігієнічна помадка і т.д. Кожному гравцеві по черзі зав'язують очі, і він повинен зрізати з мотузки собі подарунок. Це захоплююча гра підходить і дорослим і дітям, і дає можливість отримати ще один подарунок, нехай і невеликий.
Гра «Лабіринт»
      Для цієї гри знадобитися кілька кеглів або пластмасових пляшок. Реквізити ставлять на підлогу, на відстані один від одного в 50 см. Завдання гравця пройти через це лабіринт задом наперед, при цьому, не зачепивши жодної кеглі або пляшки. Гра дуже захоплююча і смішна, особливо, коли завдання починають виконувати дорослі. Дітям, в силу свого росту і маленької ваги легше пройти лабіринт. Можна розбитися на команди «дорослі» і «діти» і спробувати пройти лабіринт на час. Можна зробити змішані команди.
Конкурс на символ року
      Усі гості повинні найбільш оригінальним чином зобразити символ 2017 - півня. Голосуванням визначається переможець, він і стає символом року і отримує якийсь приз та почесну грамоту.
Конкурс «сама кльова ялинка»
      Дорослі і діти повинні розбитися на 2 команди. Кожній команді видається реквізит: ялинкові іграшки, гірлянди, мішура, сніжинки. Під імітований бій курантів (1 хвилина) учасники команди повинні нарядити зовсім не ялинку ... а одного учасника своєї команди! Той, у кого образ новорічної ялиночки вийде смішніше, стає переможцем.
Конкурс «Закинь сніжок в корзину»
     Учасники поділяються на 2 команди. Перед кожною командою, на відстані 5-7 метрів встановлюється корзина. Кожному учаснику видається по одному ватному сніжку. Їх завдання, по черзі закинути сніжок в корзину. Переможе та команда, чия корзинка буде більше наповнена сніжками.
Конкурс «слова»

       Ведучий повинен назвати одну букву, а учасники повинні придумати на цю букву якомога більше слів, які відносяться до Нового Року. Той гравець, який назве найбільше слів, оголошується переможцем. Але, ведучий повинен називати кілька букв, щоб конкурс тривав довше. Наприклад, заздалегідь заготовити картки з буквами і декількома словами. Коли всі слова в картці будуть озвучені, можна переходити до наступної букви. Вірші допоможуть урізноманітнити будь-який конкурс.



Багато людей вважають, що зустріч Нового року - це суто сімейне свято. У кожного, як кажуть, своя традиція. Але, щоб Новорічна ніч запам'яталася, щоб смутку не було місця у вашому будинку, я пропоную вам ось такі поради:
     Порада     1
У будь-якого свята повинен бути свій організатор. Якщо ви готові звалити цю важку ношу на себе, то приступайте до підготовки вже зараз.
Організуйте маскарадні костюми.
Зробити це не складно. Можна і купити. Нехай у кожного на святі буде своя роль - мишки, слона, борсука, черепахи і т.д.. Хто ким буде, вирішувати вам. Або ж ролі можна розіграти. Якщо вже зовсім лінь робити костюми, то можна заготовити звичайні таблички з написами і роздати їх присутнім. Попросіть всіх вести себе весь вечір у відповідності з роллю, яка йому випала.

      Порада       №2
Підготуйте заздалегідь ігри, якими будете розбавляти застілля. Ви краще знаєте свою компанію, які ігри будуть у ній доречнышими - на кмітливість або ж рухливі. Пошукайте в Інтернеті, підберіть потрібні розваги.

       Порада     3
Безпосередньо перед зустріччю Нового року яскраво прикрасьте приміщення, по-новорічному сервіруйте стіл. При бажанні можете спробувати цікавий рецепт і приготувати по ньому вишуканий десерт.

        Порада     4
Не кладіть всі подарунки під ялинку, це дуже банально, та потім, ви ж не Дід Мороз! Сховайте подарунки в різних місцях приміщення, попередньо загорнувши їх в подарунковий папір, на якому будуть написані імена тих, кому подарунок адресується. Запропонуйте кожному знайти свій подарунок.

        Порада     5
Ялинку теж необхідно прикрасити не традиційно. Можна запропонувати заздалегідь кожному зробити іграшку для ялинки.

        Порада     6
Не забудьте прогулятися в Новорічну ніч! Якщо вирішили запускати петарди та феєрверки, робіть це дуже обережно!  Особливо це здорово робити, якщо ви зустрічаєте Новий рік за містом.


        І до вас точно прийде гарний настрій !!!
А головне, зустріньте Новий рік весело та радісно! І в такому настрої проживіть весь цей рік!
Здоров'я вам і щастя в наступному році!


 

           26 грудня - День подарунків!!
   
     В оригіналі цей день називають «Boxing Day», що дослівно перекладається як «день коробок», в сенсі — з подарунками. Це свято у Великобританії справляють щороку 26 грудня. Його також відзначають і в ряді країн Британської Співдружності. В цей день всі дарують один одному подарунки.  
     Існує кілька версій походження цього свята. Згідно з однією з них, після Різдва, яке в Англії справляють 25 грудня, в ніч на 26 число в дім приходить Санта-Клаус і залишає подарунки, а на ранок люди їх виявляють. І будинок стає сповнений розгорнутими коробоками.
     За іншою версією, в цей день подарунки дарувалися багатими аристократами своїй прислузі, в нагороду за те, що та обслуговувала різдвяне свято і гостей. Ще одна версія пов’язує цей день з тим, що в старі часи купці дарували 26 грудня подарунки, всім тим, хто на них працював.
     За четвертої версії це свято буквально називається «день боксу», тому що після Різдва улюбленою забавою на наступний день у багатьох городян була боротьба, особливо якщо врахувати, що цей день зазвичай у більшості людей вихідний. Версія номер п’ять дуже забавна: кажуть, що 26 люди біжать в магазин обмінювати ті подарунки, які не припали їм до душі.
Самі святкувальники не замислюються над тим, чому вони справляють «День Подарунків» саме в цей день. Їм достатньо того, що в цей день можна відпочити, принести комусь радість, зробивши сюрприз і самому отримати щось несподіване. Тим більше, не зважаючи на всі версії, основною причиною свята таки служить головний християнський день в році — Різдво. Тому наймудрішою, напевно, буде версія про те, що віруючі люди просто хотять зробити в цей день приємне своїм близьким і друзям. А всі інші легенди — це просто гарні образи для того, щоб створити атмосферу дива.
    Це свято в основному відзначається в Великобританії і в низці країн Британської співдружності націй: Австралії, Нової Зеландії, Канаді, а також у Кірібаті, Самоа та ін.


Як стати лідером у класі (в школі)
Лідер класу, це, насамперед, учень, який вміє добре вчитися (отримувати високі оцінки), але при цьому залишатися не «заучки", а досить активною людиною. Активність може виражатися в наступному: часто гуляє з друзями зі школи, ходить на дні народження, бере участь на шкільних заходах (концертах, змаганнях, зборах і т.д.). Складається таке враження, що він абсолютно не вчить уроки, так як основну витрачає масу вільного часу на прогулянки, заходи, але не на уроки. Він досить говіркий, комплекси йому чужі, принаймні, однокласники про них не знають. Якщо хлопець лідер в класі, то він обов'язково користується попитом у дівчат. Серед хлопців, він, як правило, далеко не найслабший, а тим, кому поступається в силі, він все одно може відповісти відсіччю, але словесним.

Якщо дівчина лідер в класі, то вона, як правило, досить симпатична. Всі свої недоліки приховує за допомогою макіяжу та одягу. Виглядає стильно і впевнено. Користується популярністю серед хлопчиків, а серед дівчат має частіше заздрісниць, ніж справжніх подруг.



Захоплюючі факти про тварин
Ви думаєте що світ тварин простіше, ніж світ людей? Цікаві факти про тварин, зруйнують цей стереотип!
1. Щоб зробити кілограм меду, бджілка повинна облетіти 2 млн. квіток.
2. Годування дитинча зовсім не легка справа для китів. Після 10-12 місяців в утробі матері на світ зявляються маленькі кити розміром до третини дорослого кита (а у випадку з Блакитним китом це 10 метрів). Мати мязами виплескує молоко в рот дитинчаті, що міцно тримається за сосок (так, вони у китів є). Жирність молока китів — близько 50%, що в 10 разів більше жирності людського молока. Відповідно і діти ростуть набираючи в день до 90 кілограм.
3. Голуби можуть пролітати тисячі кілометрів і при цьому потрапляти саме туди, куди вони прямували. А полярна крячок в рік пролітає більше 40 200 кілометрів. Багато птахів використовують вбудовані в них мудрою природою ферромагниты для орієнтації на магнітних полів Землі. А ось дослідження 2006 року показало, що голуби до того ж запамятовують прикметні особливості на землі і орієнтуються за ним.
4. Дослідження останніх років показали, що у кротів досить гострий, хоч і обмежена, зір. І їм найчастіше не подобається те, що вони бачать, так як проникнення світла зазвичай означає, що в нору пробрався хижак.
5. Мозок жирафа знаходиться приблизно на 5 метрів вище його тіла. Абсолютно очевидно, що при такій оригінальної конструкції шиї повинні якось вирішувати проблеми доставки крові до життєво важливого органу. Мало того, що серце жирафів вдвічі більше, ніж у корів, так ще й унікальне будова вен запобігає різкий приплив крові при опусканні голови вниз. Та й шкіра ніг повинна бути надзвичайно натягнутою, щоб не дозволити крові застоюватися в ногах.
6. Очі ящірок забезпечені помаранчевими очками, оскільки в сітківці дуже багато крапель жиру, пофарбованих в помаранчевий колір. Ось де, виявляється, світлофільтри у цих тварин. Значить, ящірки бачать світ не так, як ми. І не тільки ящірки. Багатьом птахам здається зеленим те, що ми бачимо в червоному кольорі.
7. Коли європейці вперше побачили жирафа, вони назвали його верблюдопардом, вирішивши, що це гібрид верблюда і леопарда.
8. Вага страусиного яйця може досягати 1,5 кг.
9. Під час Першої світової війни одна з Південно-Африканських мавп отримала медаль і навіть була удостоєна військового звання капрал.
10. Змії можуть спати 3 роки поспіль, нічого не приймаючи їжу.
11. Щури зявилися на Землі на 48 мільйонів років раніше, ніж люди.
12. На Землі налічується близько 400 порід домашніх собак.
13. Дельфіни сплять з одним відкритим оком.
14. У метеликів-вогнівок гусениці живуть у воді і гризуть водні рослини.
15. Тварина з самим більшим мозком по відношенню до тіла — мураха.
16. Близько 70 відсотків живих істот Землі — бактерії.
17. У молодості чорноморські опусти в основному дівчинки, але вже до 5 років вони радикально змінюють підлогу!
18. Слон — єдина тварина з 4 колінами.
19. Зоопарк в Токіо кожен рік закривається на 2 місяці, щоб звірі могли відпочити від відвідувачів.
20. Мурахоїди вважають за краще харчуватися не мурахами, а термітами.
21. Коли жирафа народжує, її дитинча падає з висоти півтора метрів.
22. Незважаючи на горб, хребет у верблюда прямій.
23. У акул імунітет до раку.
24. Морська зірка може вивернути свій шлунок навиворіт.
25. Тварина, що найдовше може не пити — щур.
26. Бегемоти народжуються під водою.
27. Орангутанги попереджають про агресії гучного відрижкою.
28. Кріт може за одну ніч прорити тунель довжиною в 76 метрів.
29. У равлики близько 25 000 зубів.
30. Чорна павук може зїсти до 20 павуків в день.
31. При недоліку їжі стрічковий червяк може зїсти до 95 відсотків ваги свого тіла.
32. Стародавні єгиптяни вчили baboons прислуговувати їм за столом.
33. Потрібно 40 хвилин, щоб зварити круто страусине яйце.
34. Всередині ротиків прайда 9/10 видобутку в родину поставляють левиці.
35. Лінивці проводять 75% життя уві сні.
36. Колібрі не можуть ходити.
37. У метелика немає шлунка.
38. Європейці, які приїхали в Австралію, питали у аборигенів: А що це тут у вас за дивні стрибаючі звірі? Аборигени відповідали: Кенгуру, — що означало: Не розуміємо!
39. Найпростіший спосіб відрізнити звіра-вегетаріанця від хижака: у хижаків очі розташовані на передній частині морди, щоб бачити жертву. У вегетаріанців — по обидві сторони голови, щоб бачити ворога.

40. Летюча миша — єдиний ссавець, який може літати.




Цікаві факти про книгу


1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання.
3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.
7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя».
9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
10. Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
11. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
12. Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.
13. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
14. Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
15. Малограмотність — проблема сучасного суспільства. Економісти порахували, що непрямий убиток щорічно складає 20 мільярдів доларів — втрачений прибуток, низька продуктивність та інші фактори.
16. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
17. Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
18. «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.


 Незважаючи на те, що сьогодні дедалі більше користувачів полюбляють читати книги онлайн, все ж традиційні книги залишаються досить-таки затребуваними. Літературу читають різну: комусь до вподоби детективи, хтось надає перевагу любовним романам, інші ж обирають класику чи наукову літературу.
Та є книги, які читали якщо й не всі, то добряча половина людства. Небувалої популярності набули твори Агати Крісті – саме вона вважається найпопулярнішою письменницею усіх часів і народів. Її детективи перекладені 44-ма мовами світу. Всього дотепер було видано більше двох мільярдів книг письменниці.
Проте найпоширенішою книгою світу є Біблія, а на другому місці опинилася «Книга рекордів Гіннеса».
 Спеціалісти підрахували, що сьогодні молодь не надто часто купує книги – більше половини книг в наш час купують люди, яким за 45.
 А ось іспанський драматург Лопе де Вега прославився тим, що за свою творчу кар’єру написав найбільше творів з-поміж усіх інших письменників. Його творча спадщина налічує аж 1800 п'єс.
 Спеціалісти також з’ясували, що жінки більше люблять читати, ніж чоловіки: за підрахунками дослідників 68% усіх книг купують саме представниці прекрасної статі.
 Всі ми знаємо, що таке клептоманія. Та далеко не всім відомо, що є особливий вид цього психологічного захворювання. Він отримав назву бібліоклептоманія, і ті, хто зіткнувся з цим захворюванням, крадуть виключно книги. Найбільш відомим бібліоклептоманом вважається Стівен Блумберг: за своє життя йому вдалося викрасти понад 23 тисячі рідкісних книг, загальна вартість яких оцінюється в 20 мільйонів доларів.
 А ось найдовшою біографією серед усіх написаних на сьогоднішній день біографій є історія життя Вінстона Черчілля, яка налічує цілих 22 томи. Та до Британських парламентських документів, які вважаються найбільшою в історії публікацією, біографія Черчілля не дотягнула – документи складаються з 1112 томів.

 Якщо б ви захотіли вмістити в сумці географічний атлас, що зберігається сьогодні в Британському музеї, у вас би точно нічого не вийшло – вага атласу становить 320 кілограмів. В той же час найменші книги в світі (а їх є дванадцять) змогли б вміститися в одній столовій ложці!

*********************************************************************************



вступ 2016


Давайте по поличках розкладемо вступ 2016 року і ваші дії під час кожного з його етапів.
Отож, ЗНО склали. Результати та все необхідне на власнійінформаційній сторінці. Що далі?
Чекаємо 11 липня – початку вступної кампанії. Саме з цього дня можна починати подавати заяви на вступ.
Нагадаю, що для вступу на отримання ступеня бакалавра, на «бюджет», на денну форму навчання у 2016 році подаються заявилише в електронній формі.
   Як подавати заяву?
Ближче до 11 липня з’являться чіткі інструкції, як саме реєструвати заяви. У цьому році їх може бути не більше 15 на 5 різних спеціальностей. Наразі можете проглянути, як це робилось минулого року.
Як подавати заяву на вступ в електронній формі?
  Наголошую, що зі своєї інформсторінки не потрібно нічого друкувати, сертифікат чи бали. Під час реєстрації заяви на вступ ви вказуєте номер свого сертифіката і бали автоматично «підтягнуться».
   Коли подавати заяви різним абітурієнтам?
Вчасно подаємо заяви, свідомо та зважено визначаючи кожній пріоритет. Дивимось коли:
Дата      Ваші дії
11 - 27 липня (18:00)     прийом заяв на денну форму навчання
11 – 20 липня (18:00)    прийом заяв від тих абітурієнтів, які будуть проходити співбесіди, вступні іспити або творчі конкурси;
від тих абітурієнтів, які вступають на 2-3 курс для здобуття рівня молодшого спеціаліста або ступеня бакалавра зі скороченим терміном навчання;
від абітурієнтів на здобуття рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти (після 9 класу).

Кому потрібно, вчасно проходимо всі вступні випробування:
Дата      Ваші дії
21 – 28 липня   проведення співбесід та вступних іспитів.
18 – 27 липня   проведення творчих конкурсів
21 – 27 липня   проведення фахових вступних іспитів для тих абітурієнтів, які вступають на 2-3 курс для здобуття рівня молодшого спеціаліста або ступеня бакалавра;
проведення вступних іспитів для абітурієнтів на здобуття рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти (після 9 класу).

А далі лишається чекати оголошення рейтингових списків на сайті вибраних ВНЗ або на vstup.info, або abit-poisk.org.ua.
Дата      Ваші дії
До 12:00 1 серпня          оголошення усіх рейтингових списків рекомендованих на «бюджет»
До 12:00 28 липня          оголошення рейтингових списків абітурієнтів на здобуття рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти (після 9 класу) рекомендованих на «бюджет»

   Куди та що далі?
Всім, хто побачив заповітний статус «Рекомендовано до зарахування», потрібно швиденько збирати оригінали документів та везти/нести до свого ВНЗ:
Дата      Ваші дії
До 18:00 5 серпня          подача оригіналів документів тими абітурієнтами, які були рекомендовані до зарахування на «бюджет».
До 10 серпня    подача оригіналів документів тими абітурієнтами, які були рекомендовані до зарахування на контракту форму навчання.

   Який останній етап?
Це зарахування!
Дата      Ваші дії
До 12:00 6 серпня          зарахування абітурієнтів на «бюджет»
До 12 серпня    зарахування абітурієнтів на «контракт».

Ось і все!
  Зверніть увагу!
1. Строки прийому заяв на заочну, вечірню та дистанційну форми навчання, а також отримання ступенів магістра та спеціаліста встановлюються кожним навчальним закладом і вказуються в Правилах прийому 2016 до ВНЗ.
2. У 2016 році не планується так звана «хвиля дозарахування», як це було у 2015, тому зважено вибирайте пріоритети.
3. Ця інформація станом на 3.06.2016. Звісно, як тільки будуть публікуватись офіційні зміни до графіку вступної кампанії чи уточнення щодо неї, буду відразу їх вносити. Наразі всі дані базуються на Наказі МОН від 15.10.2015 №1085 «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році»




               

   

                            Увага!!! Увага!!!
 У відділі відкрився  бар! Але незвичайний - а Press бар! Тут ви зможете почитати улюблені журнали, свіжі газети, а також скористатися безкоштовним інтернетом у zone WIFI free.







  


Весна дедалі впевненіше нагадує про себе – пухнастими «котиками» на верболозі, першими білими пролісками, зграйками птахів. Усе живе радіє теплу, оновлюється, розвивається, зростає, примножується, і це – ознаки життя, яке оточує нас зусібіч.










  В Україні святкують День св. Валентина. Закохані обмінюються подарунками, квітами, традиційними "валентинками" та поцілунками.
     А ми запрошуємо вас до нашої бібліотеки!
Саме тут ви зможете  переглянути та прочитати книги,  які пронизані такими світлими та гарними почуттями!

 Андер сен, Г. Х. Дюймовочка [Текст] : казка / Г. Х. Андерсен ; іл. С. Кім. — К. : Торнадо, 2000. — 64 с. : ілюстр. — (Мудрість минулого тисячоліття).
Дюймовочка — крихітна дівчинка всього «дюйм зросту», фантастична істота, втілення доброти, мужності, терпіння, постійності. Дюймовочка з честю виходить з важких випробувань, поки вона знаходиться серед огидних жаб, хрущів і мишей. За це Дюймовочку чекає справедлива нагорода — щасливе безтурботне життя в царстві ельфів.
Андерсен, Г. К. Русалочка [Текст] : казка / Г. К. Андерсен ; худож. Л. Якшис. — К. : Махаон-Україна, 2003. — 16 с. : ілюстр. — (Сонечко).
      
.
      Костенко, Л. В. Маруся Чурай [Текст] : іст. роман у віршах / Л. В. Костенко ; худож. Н. Лопухова. — К. : Веселка, 1990. — 159 с. : ілюстр                       Роман  Ліни Костенко «Маруся Чурай» — це справжня симфонія краси людського існування. Про що написаний цей твір? Про дівчину-поетесу? Про криваві часи Хмельниччини? Про зраду в коханні? Мабуть, про все це разом, оскільки позачасові образи вписані в яскраве історичне тло і саме таке суголосся сучасного і минулого, надчасовість розв'язуваних у творі проблем виводить його на рівень вічних тем протистояння високого і низького, місця митця в суспільстві, нерівності людських душ.
У поемі Ліна Костенко виводить цілу галерею образів, намагаючись кожен з них подати у його психологічній глибині, хай навіть робить це всього тільки одним штрихом.
«Маруся Чурай» являє собою глибоко психологічний твір, кожен образ у якому є ніби окремим штрихом до загальної картини існування митця у суспільстві, і, з другого боку, сам по собі розкривається в усій неоднозначності й прихованій внутрішній сутності. Психологізація кожного з персонажів здійснюється й через його власне мовлення, і через репліки про нього інших персонажів, і через свої вчинки Старицький, М. П. За двома зайцями [Текст] : комедія з міщанського побуту / М. П. Старицький. — К. : Молодь, 1996. — 95 с. — (Джерело


) Символом творчості Андерсена вважається Русалочка, героїня однойменної казки. Русалочки живуть далеко в морі, де вода прозора й синя. Якось одна з них закохалася в молодого принца, але ж русалочки не вміють ходити по землі! Довелося Русалочці віддати відьмі свого язичка, щоб стати зовсім схожою на справжню дівчину. Довгим та не зовсім щасливим був шлях її кохання до принца. І Русалочка зникла, перетворилася на морську піну.
З дня смерті доброго казкаря минуло вже понад сто років, але його казками й досі зачитуються діти всього світу. У Копенгагені споруджено пам'ятник Андерсену, вхід до порту охороняє статуя Русалочки — героїні однієї з найчарівніших і найсумніших казок великого датчанина.
   

 «За двома́ зайця́ми» — комедійна п'єса українського драматурга Михайла Старицького. Написана 1883 року українською мовою. Розповідає про цирульника Свирида Голохвостого, який намагається розбагатіти, одружившись із багатою міщанкою Пронею Сірко, і, водночас, залицяється до бідної дівчини-красуні Галі. В п'єсі піднімаються проблеми соціальної нерівності, висміюється життя українських русифікованих міщан Києва.                                     

      Українка, Л. Лісова пісня [Текст] : драма-фієрія в трьох діях / Л. Українка. — Х. : Фактор, 2004. — 127 с.
відбуваються незвичайні, неймовірні перетворення, у якій поряд з людьми діють постаті, створені їхньою уявою. У «Лісовій пісні» Леся Українка поєднала фантазію з дійсністю, буденне життя із світлими поетичними Свій твір поетеса назвала драмою-феєрією, тобто драмою, в якій мріями.
Це не звичайна драма, це не тільки драма-поема, а драма-пісня, ніжна, як голос сопілки, пісня волинського замріяного лісу, зворушлива, глибока, мудра.
«Лісова пісня» — прекрасна казка про любов і зраду. Вона приваблює людей глибоким філософським змістом, закликом до гармонії буття, до миру з власною душею.


                             Толстой, Л. Н. Анна Каренина [Текст] : роман в 8 ч., в 2 кн. Кн. 1 / Л. Н. Толстой. — М. : Художественная литература, 1978. — 383 с.
Роман Льва Толстого повествует о трагической любви замужней дамы Анны Карениной к блестящему офицеру Алексею Вронскому на фоне счастливой семейной жизни дворян Константина Левина и Кити Щербацкой. На страницах книги мы знакомимся с нравами и бытом дворянской среды Петербурга и Москвы второй половины XIX века, жизнью крестьян, перемежающиеся философскими размышления и психологическими зарисовками.
«Анна Кареніна» — одна из трех замечательных вершин в творчестве Льва Толстого. Роман этот является естественным переходом от «Войны и мира» до «Воскресения».
Толстого очень волновали вопросы современной действительности. Жизни России 70-х годов отражается в «Анне Карениной» во всем своем разнообразии, от императорского двора до крестьянской хижины. В основе социального романа «Анна Каренина» лежит историческое явление, которое затрагивает жизнь всего народа. Но в произведении отсутствуют исторические фигуры, прославленные герои, батальные сцены. Жизни происходит во всей своей повседневности, в создании типических образов современности, в процессе становления нового жизненного уклада.
В романе «Анна Каренина» Толстому, прежде всего, импонировала главная мысль произведения — роль семьи. Ведь все важнейшие общественные изменения начинаются или завершаются в семейном кругу, в личном мире, в повседневной жизни. Шекспір, В. Вибране [Текст] : пер. з англ. / В. Шекспір ; упоряд., передм., підготов. комент., навч.-метод. матеріалів І. Андрусяка. — К. : Школа, 2007. — 365 с. — (Шкільна хрестоматія).
    

 Картинки по запросу ромео і джульетта книга        Ця книга представляє кращі з російських перекладів творів Шекспіра — трагедій, історичних драм, комедій, поем і сонетів; ті ліричні фрагменти з п'єс великого англійського поета, які мають окрему віршовану долю. Вийшовши за межі театральних жанрів, поезія Шекспіра знаходить нове силове поле, несподівані значеннєві відтінки, свіжі інтерпретації. Читач зможе — в обхід драматургічних сюжетів — впритул наблизитися до того самого Шекспіра, про якого Борис Пастернак написав: «Він дитя природи в будь-якім відношенні, чи поберемо ми неприборканість його форми, його композицію й манеру ліплення або його психологію й моральний зміст його драм. Вибухи шекспірівської образності виняткові. Його порівняння — межа, за яку ніколи не заходив суб'єктивний початок у поезії».


 Ці та багато-багато інших книг про кохання ви знайдете у бібліотеці!

          Зимовий настрій

     Хоча на календарі останні дні року та перші дні зими, але за вікном ще не лежить пухнастий сніг і не вдарили перші морози. Тому саме час взяти до рук книгу, сісти в затишне крісло з чашкою чаю, щоб створити собі особливий зимовий настрій й атмосферу для читання хорошої літератури. В очікуванні сніжної зими ми пропонуємо Вам книги, які перенесуть вас у зимову пору. Якщо у перші грудневі дні Вам не вистачає снігу за вікном або морозних візерунків на склі – прочитайте будь-яку з них, там цього достатньо.Дзвінка Матіяш "День Сніговика"


День сніговика – фантастична повість-алегорія для дітей, дія в якій відбувається в умовному тоталітарному суспільстві. У цьому світі давно панує лише сірий колір; сни, сміх, домашні тварини і навіть натуральна їжа заборонені. У Медовому місті живе Ірма, яка дуже хоче стати математиком і вчитися в Особливій математичній школі у Великому місті. Ірма володіє особливим даром, а виявити його може"перевірка снігом", яку одного дня проводять в Ірминому місті. І тепер на дівчину чекають випробування, які можна подолати тільки з допомогою друзів та свого особливого дару. Можливо, одного дня на головній площі Великого міста таки виросте Сніговик?
Іван Андрусяк "Третій сніг"



Ця книжка – нова казка про лісову школу (навіть не одну) і її кмітливих, пустотливих і до всього цікавих учнів. А водночас ця книжка – хвацько "закручений" дитячий детектив зі справжнім злочином (навіть не одним) і справжнім розслідуванням, яке веде неймовірно розумний і хижий учитель. Але й цього мало – бо "Третій сніг" також про те, як реагують сучасні діти на гострі, актуальні, болісні проблеми в житті нинішньої України…
Мері Мейп Додж "Срібні ковзани"




Улюблена з дитинства повість Мері Мейп Додж про казкову Голландію — країну тюльпанів і гребель, де взимку всі катаються на ковзанах, а на Різдво трапляються дива. Цей твір перекладений багатьма мовами і відомий в усьому світі. Розповідаючи зворушливу історію з життя голландських школярів минулого століття, письменниця запрошує у захопливу подорож країною, наводить цікаві відомості з географії та історії Голландії, описує звичаї жителів цього самобутнього краю.
 Філіп Пуллман "Північне сяйво "


Філіп Пуллман вважається гідним продовжувачем традицій Дж. Р. Р. Толкієна. Не випадково права на екранізацію трилогії "Темні початки" придбала кінокомпанія, яка нещодавно екранізувала суперпопулярну трилогію "Володар перснів".
Запрошуємо до паралельного світу, де існують янголи та примари, у небі шугають відьми, а на півночі живуть ведмеді в обладунках. Дівчинка Ліра Красномовна, якій до рук потрапив магічний предмет, що допомагає передбачати майбутнє, хоче дізнатися, що таке Пил. З цього починаються дивовижні пригоди…
Петер Хьоґ "Смілла та її відчуття снігу"



Найвідоміший твір письменника, який одразу після публікації став бестселером. За його сюжетом було створено художній фільм. 37-річна Смілла — напівдатчанка, напівескімоска, яка читає заради розваги Евклідові "Начала", знає 70 тлумачень слова "сніг" і завжди перемагає у рукопашному бою з професіоналами-чоловіками, — розпочинає власне розслідування дивної загибелі сусідського хлопчика-ескімоса, що зірвався з даху будинку. У Смілли особливе відчуття снігу, вона вміє читати сліди. Однак головне для неї — не тільки розслідування вбивства, а й спроба вийти з власної глибокої кризи, розібратися зі своїм минулим, знайти нарешті власне "я".
Орхан Памук "Сніг"


Роман лауреата Нобелівської премії — історія самотності, страху залишитися одному серед людей. Книга розповідає про складне розуміння віри, про нерозуміння себе у світі. Молодий журналіст вирішив розслідувати серію дивних самогубств молодих дівчат провінційного містечка Каре. Але місто перетворилося на пастку — сніг завалив всі дороги і виїхати не може ніхто ...
Василь Слапчук "Жінка зі снігу"


Людина за своєю природою схильна до пошуку ідеалу у всьому, а тим паче в коханні. Особливо, якщо це — молодий романтичний поет-перфекціоніст, яким бачимо героя нового роману Василя Слапчука. Не приймаючи прагматизм та рутинність у стосунках, він прагне віднайти свій ідеал у коханні — виліпити жінку зі снігу. Але ж сніг — такий тендітний і непевний матеріал: щойно герой створить свою сніжну Галатею, як образ може розтанути.


Най..., най..., най...


Цікаві факти
Найбільший океан на Землі — Тихий — 179,7 мільйона квадратних кілометрів.
Найбільше море нашої планети — Коралове, що розташоване на північний схід від Австралії. Його поверхня майже така, як пів-Європи,— 4,8 мільйона квадратних кілометрів.
Найбільше озеро в світі — Каспійське море — 371,8 тисячі квадратних кілометрів.

Найжаркіші місця на Землі:

Каліфорнія, Сахара, Аравія, Іран, Середня Азія. У долині Смерті (США, Каліфорнія) 10 липня 1913 року температура була плюс 56,7 градуса, а в Тріполі (Північна Африка) 13 вересня 1922 року було плюс 58 градусів.

Найхолодніші місця на Землі:

Гренландія, північний схід Азії та Антарктида. Середня температура січня у Верхоянську (Східний Сибір) — 55,5 градуса морозу. 1892 року тут був мороз 69,8 градуса. 1958 року в Антарктиді було — 88,3 градуса.

Найсильніша на Землі істота

Ні, це не лев, і не тигр, і не слон, а жук-гнойовик скарабей. Ця комаха підіймає й переносить на своїй спині вантаж, який у 850 разів перевищує масу її тіла.

Хто живе найдовше?

Дощовий черв'як живе до 10 років, заєць також — до 10, жаба — до 5, річковий рак — до 20 років.
Мавпи, кити, тигри, ведмеді — до 40—45 років.
А папуга може прожити до 140 років. Черепахи та крокодили можуть прожити 300 років.
Серед свійських тварин рекордсмен — осел. Він доживає до 50 років. Коні й верблюди живуть до 30 років, корова — до 25, свиня — до 20 років. А собаки та кішки — 15—20 років.

Найкоротша тривалість життя

У дорослу комаху тля розвивається з яйця за 6 днів і живе ще 4—5 днів. Ще менше живуть поденки. Більшість із них, вибравшись із води, через день помирають.
Найзубатіша істота на світі — це слимак, він має 14 175 зубів.
Найвища у світі трава — бамбук, велетенська деревовидна рослина з могутнім багаторічним стеблом-соломиною. Буває, що висота його досягає понад ЗО м, а товщина стебла — 30 см у діаметрі. Найрекорднішим виявилося стебло бамбука, зрубаного в Індії 1904 року. Воно було завдовжки 37 метрів! За добу бамбук може вирости на 50—60 см.
Найтовстіше дерево в світі — баобаб. При порівняно невеликій висоті (10—12, рідше 20—25 м) стовбур баобаба буває в діаметрі 4— 10 метрів. А найбільший екземпляр мав у обхваті аж 54,5 метра!
Найбільшим у світі є листя бразільської пальми. 12 метрів досягає його ширина і 22 довжина.
Найшвидше за будь-яку рослину виростає бамбук. Його паростки можуть витягатися на два метри за добу.
Найбільша риба на Землі — гігантська акула. Вона водиться в північних районах Атлантики, має до 30метрів у довжину і важить до 30 тонн.
Найшвидше за усіх мешканців підводного царства може плисти риба-меч. Вона долає близько 100 кілометрів за годину.
Найбільші метелики водяться на східному узбережжі острова Мадагаскару (Африка). їхній розмір дорівнює чималому птахові.
Найменші кущі ростуть в тундрі Гренландії, їхня висота не перевищує 5 сантиметрів. Це — карликова верба.
Найглибше коріння у акації, що росте в Південно-Західній Африці Воно сягає 88 метрів.
Найдовше слово лінгвісти відшукали в одному з творів давньогрецького письменника Арістофана. В ньому 184 літери.
Одна з найяскравіших зірок розташована в сузір’ї Золотої Риби. Вона в мільйон разів яскравіша за Сонце, але знаходиться далеко від нас, її майже не видно неозброєним оком.

Найпершими в Україні розквітають у природних умовах проліски з сімейства амаралісових. Вісниками весни називають ці дивовижні квіти. Вони квітнуть навіть при нульовій температурі! Виявляється, що в цей час температура всередині квітки - близько восьми градусів тепла! Вона влаштована так, що її чашечка, немов маленьке дзеркальце, вбирає сонячне проміння. Не страшні проліску нічні приморозки: він здатен витримати й десятиградусний морозець!
Найкрупнішим пернатим птахом у Європі й Україні вважається лебідь-шипун. Довжиною тіла він сягає 180 см, а важить такий птах від 8 до 13 кілограмів. Деякі особини бувають і по вісімнадцять кілограмів. У Польщі, пригадують, жив колись лебідь-самець вагою 22,5 кг. Він був такий важкий, що навіть не міг злетіти!
Найбільшою змією фауни України є полоз жовтобрюхий, довжина якого сягає 2 м. Це також найпотаємніша і найагресивніша змія, хоч і зовсім не отруйна. Захищаючись, вона сичить і кидається передньою частиною тіла на віддаль до 1 м, при цьому встромляє свої гострі й численні зуби в руку або обличчя переслідувача. Зустрічається рідко і лише у степовій зоні України, населяючи берегові кручі. Не раз спостерігали полозів, які полювали на птахів у кронах дерев, хоч їхня основна здобич — гризуни.

Найбільша боброва«хатка»в Україні була виявлена в осушеній заплаві річки Здвиж (правій притоці річки Тетерів). Покинута бобрами кілька років тому, вона була довжиною чотирнадцять, шириною — дванадцять, а висотою — два з половиною метра. Всього будівельного матеріалу, що його зібрали на будівництво своєї «хатки» бобри, було не менше 40-50 тонн, тоді як звичайні розміри бобрових загат приблизно вдвічі менші.
Найбільшим звіром фауни України є зубр, жива маса якого може перевищувати 1 тонну. Висота в холці самця досягає 2-3 м, а тривалість життя, як достовірно встановлено, до 27 років.
Найбільшим морським ссавцем, який мешкає біля берегів України, є дельфін — чорноморська афаліна. Завдовжки він буває більше 3 м. Середня маса — 119 кг, інколи — до 150 кг. Живуть афаліни невеликими групами і ведуть нічний спосіб життя, а живляться переважно рибою.












































































































































ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО...

   Автор Української Малої Енциклопедії Є. Онацький, роблячи у своїй великій праці розвідки щодо державності України, висловив таке цікаве спостереження. Творення держави — велика справа, яка ніколи не вичерпується в одному поколінні. Щоб створити державу, треба кілька поколінь, що передають одне одному визвольні ідеї, підтримують традицію будування незалежної держави. Так, створення Франції тривало два століття. Об'єднання Італії в державний організм, який проповідував Маккіавеллі, здійснилося за 300 років після його смерті. Боротьба ірландського народу за створення власної державності триває вже понад 600 років.  Поняття Україна і Русь є тотожними. Русь — давня назва України із столицею в Києві.
Перша конституція України була створена 1710 року гетьманом України Пилипом Орликом.  Львівський вчений-мовознавець М. Рогович висловив цікаву версію походження синього і жовтого кольорів на нашому прапорі. Він стверджує, що слово "хохол"— тюркського походження. Воно створено з двох самостійних слів: "хох", що значить синій, голубий, небесний, та "юлу"— жовтий, золотавий. Це поєднання, на думку мовознавця, й створило слово "хохол", тобто синьо-жовтий.Найдавнішими українськими поетесами, імена яких відомі й про яких збереглися документальні свідчення, є інокиня Анисія Парфенівна і Анна Любовичівна; жили вони, очевидно, в кінці XVI — на початку XVIII ст. і залишили акровірші, де вписано їхні імена.  Найвидатнішою жінкою Київської держави вважається Ольга, жінка Ігоря, яка взяла владу після його смерті. Виняткове явище в ту сувору епоху — жінка впродовж багатьох років (з 944 по 969) мала владу у великій державі, що є свідченням її великого таланту. Князювала вона від імені малолітнього сина Святослава, але твердо тримала владу у своїх руках. Вона об'їздила свої землі і встановлювала в них нові закони, засновувала нові оселі. Вважається, що вона була першою жінкою-русинкою, яка стала відомою в  Найбільше перекладений літературний твір — «Заповіт» Т.Г.Шевченка. Його перекладали на 147 мов народів світу.



Чому Літо "бабине" У народі потепління осінньої пори зветься «бабине літо». Ця назва пов’язана з життям жінок-селянок. У цей час закінчуються польові роботи, і жінка тимчасово вивільняється від важкої праці та може трохи перепочити.У Північній Америці цей період називають «індіанським літом», бо забарвлення дерев стає схожим на яскравий одяг індіанців. «Літо бабусь» - кажуть німці, «баб’є лєто» - росіяни, а французи називають його «літом святого Мартиніка».У повітрі літає павутиння. Легенда з Поділля розповідає: сонце взяло до себе дівчину, зробило її такою, що вона так само, як і сонце, жила, не ївши. Дівчина сидить і пряде без відпочинку, а восени видно, як у повітрі пливуть довгі нитки павутиння. Це від того, що дівчина пряде і нитки падають долу. За легендою з Бойківщини, павутиння з’єднує небо і землю. Душа, яка прилетіла до прірви, має пройти по кладці, як павук по павутинні.


Смаколики          своїми руками

  Літо-час канікул, веселих компаній та гарного настрою.

Ось декілька рецептів десертів, якими можна потішити себе та найрідніших людей.
Вони додадуть вам гарного натрою та енергії.

БАУНТІ в домашніх умовах
 Для приготування тобі потрібно:
1) кокосова стружка( 350 грам );
2) 1 банка згущеного молока;
3)шоколад ( 200 грам ).
Приготування. Кокос потрібно змішати зі згущеним молоком, потім дати масі постояти близько години.
Тим часом можна приготувати глазурь - розтопити шоколад на водяній бані. Після цього руками ліпиш фз кокосової маси невеликі ковбаски та занурюєш кожну із них в розтоплену глазурь.
Викладаєш на деко, застелене фольгою, і даєш час шоколаду застигнути ( 1 година ).
         Баунті готово !!!


ТРИСЛОЙНИЙ МУС
Мус стане чудовим доповненням до будь-якої страви. Він не лише смачний, але й дуже корисний, тому що містить безліч різних вітамінів, потрібних нашому організмові.
  Інгредієнти ( на 1 порцію )
1) банан ( 100 грам );
2) ківі ( 100 грам );
3) полуниця ( 100 грам ).
 Приготування. Окремо збий у блендері полуницю, банан та ківі. Обережно, не змішуючи, виклади у стакани спочатку ківі, потім банан, у кінці-полуницю.
Залиш у холодильнику на півгодини. Подавай холодним. Зверху можна прикрасити полуничкою або малиною.



                                      СМАЧНОГО !!!





                          Тести для тебе 
          " Визначення самооцінки "
Тест включає 32 судження, з приводу яких можливі п’ять варіантів відповідей, кожна з яких кодується балами за схемою:

дуже часто – 4 бали;

часто – 3 бали;

інколи – 2 бали;

рідко – 1 бал;

ніколи – 0 балів.

Судження:

1. Мені хочеться, щоб мої друзі мене підбадьорували.

2. Постійно відчуваю відповідальність за доручену мені роботу.

3. Я турбуюсь за своє майбутнє.

4. Багато хто мене ненавидить.

5. Я володію меншою ініціативою, ніж інші.

6. Я турбуюсь за свій психічний стан.

7. Я боюсь виглядати дурнем.

8. Зовнішній вигляд інших набагато кращий ніж мій.

9. Я боюсь виступати з промовою перед незнайомими людьми.
10. Я допускаюсь помилок.

11. Як шкода, що я не вмію як слід розмовляти з людьми.

12. Як шкода, що мені не вистачає впевненості  у собі.

13 .Мені б хотілось, щоб мої дії частіше схвалювали інші.

14. Я надто скромний.

15. Моє життя безкорисне.

16. Багато хто неправильної думки про мене.

17. Мені ні з ким поділитися своїми думками.

18. Люди чекають від мене багато.

19. Люди не дуже цікавляться моїми досягненнями.

20. Я трохи бентежусь(ніяковію).

21. Я відчуваю, що багато людей не розуміють мене.

22. Я не відчуваю. себе в небезпеці.

23. Я часто хвилююсь і даремно.

24. Я ніяковію, коли вхожу до кімнати, де вже сидять люди.

25. Я себе постійно відчуваю скутим.

26. Я думаю що люди говорять про мене за моєю спиною.

27. Я впевнений, що люди майже все сприймають набагато легше, ніж я.

28. Мені здається, що зі мною має трапитись якась неприємність.

29. Мене хвилює думка про те, як люди ставляться до мене.

30. Як шкода, що я не такий комунікабельний.

31. У суперечках я висловлююсь лише тоді, коли впевнений у своїй правоті.

32. Я думаю про те, чого чекають від мене друзі.

Для того щоб визначити рівень самооцінки, необхідно звести бали за всіма 32 судженнями.

Сума балів від 0 – 25 свідчить про високий рівень самооцінки, за якою людина правильно реагує на зауваження інших і рідко сумнівається у своїх діях.

Сума балів від 26 – 45 свідчить про середній рівень самооцінки, за якого людина рідко страждає від “комплексу неповноцінності” і лише час від часу намагається підладнатися під думку інших.

Сума балів від 46 – 128 вказує на низький рівень самооцінки, за яким людина хворобливо переносить критичні зауваження на свою адресу, намагається завжди рахуватися з думками інших і часто страждає від “комплексу неповноцінності”.



  

Немає коментарів:

Дописати коментар